З вибором грузинського коньяку останнім часом ми не дуже. Але коньяки у грузії роблять чудові. І за найкращими екземплярами грузинських коньяків варто пополювати.
Тільки ось серед добрих коньяків зустрічається купа зовсім негідних зразків. Тож сьогодні докладно розповімо, які грузинські коньяки брати можна, а які варто обійти стороною. Ну, а якщо ви цікавитеся алкоголем, то радимо вам почитати ось цей журнал https://b-i-g.com.ua/.
Askaneli: можна брати
Один із найкращих виробників грузинського коньяку (та й вин теж) взагалі. Серйозна перевага господарства у тому, що робить багато коньяків різного рівня. Але при цьому всі коньяки бренду дуже якісні.
Під маркою “Асканелі” можна знайти і доступні коньяки лінійки “Галавані”, і базові 3-х і 5-ти літні зразки. А є у виробника витримані коньяки категорії XO та просто високоякісні марочні коньяки.
Скарб Тифлісу: брати не варто
А цей грузинський коньяк створений спеціально для російського ринку. І це погано. У Грузії його не п’ють.
Я не хочу сказати, що цей коньяк зовсім поганий, але справжнім грузинським я б його не назвав – це мас-маркет саме для нас, адже ми часто не знаємо смаку та традицій справжніх грузинських коньяків. Не рекомендую.
Sarajishvili: можна брати
Не відкладаючи справу в довгу скриньку, назву, можливо, найвідоміший коньячний будинок Грузії. Ось це справді справжній грузинський коньяк – хоч 5-ти річний, хоч марочний, витриманий понад 10 років.
Коньяки марки роблять на тому самому підприємстві, яке зародилося ще в 19 столітті, з грузинського винограду за класичними технологіями з витримкою з діжок з місцевого дуба.
Не знаю, що ще сказати, бо Сараджишвілі – це по суті символ грузинського коньяку. У нього лише один недолік – дуже висока ціна (понад тисячу рублів навіть за базові коньяки).
Dugladze: брати не варто
Дуже відома марка грузинського коньяку, яку, напевно, багато хто пробував. Але це знову не зовсім той коньяк, який п’ють самі Грузини.
Підприємство досить молоде, наголошує на тому, щоб видавати бюджетний продукт, а не виробляти той самий знаменитий грузинський напій.
Kartveli: можна брати
Марка грузинського коньяку, яка зустрічається не так часто, але якщо побачите, зверніть увагу. говорити тут багато не буду – лише зазначу, що це окрема марка господарства Сараджишвілі. Це каже саме за себе. І це ще одна рідкісна для нашої країни справді гарна марка грузинського коньяку.
Старий Кахеті: брати не варто
Ну а завершу огляд грузинських коньяків цією дуже популярною маркою, яку можна зустріти у багатьох торгових точках. Знову відносно молоде підприємство, щоправда, вже з трохи ширшою лінійкою є і марочні коньяки.
Але брати цей коньяк тоді, коли є перелічені мною вище марки, все одно не рекомендую просто тому, що в ньому немає нічого примітного і він лише віддалено нагадує кращі грузинські зразки.