Посів однорічників під зиму мало хто використовує через побоювання зіпсувати насіння, і не отримати бажаного результату. Але складність тут тільки одна: не посіяти занадто рано, а дочекатися глибокої осені з нічними заморозками не менше -5°С. Правда, під зиму можна сіяти не всі рослини, про це читайте на порталі akiba.com.ua. Початок списку шукайте у каналу. А ми продовжимо міні огляди невибагливих літників-самосевок. Сьогодні мова про мало знайомому запашному тютюні.

Сіємо запашний тютюн під зиму — неповторний аромат в саду без зайвих клопотів

Запашний тютюн

Найголовніше гідність рослини – звичайно ж, його запах! Найбільш ароматним і невибагливим є звичайний білий запашний тютюн. Він неодмінно буде пахнути так, що навіть медовий аліссум переб’є. З сильним запахом буде і сорт “”бузковий Аромат””, з ним теж майже ніяких турбот, а запах такий, що навіть сусіди будуть питати, що за квіточку. Якщо захочеться посадити кольорові сорти, готуйтеся проводити відбір: найчастіше пахнуть вони набагато слабкіше, або не пахнуть зовсім.

Запашний тютюн самосеется дуже добре (у Середній смузі), і зацвітає в середині-кінці літа (липень-серпень), цвіте до заморозків. Тим, хто не любить возитися з розсадою, але хоче отримати квіти раніше, можна дати пораду встановити дуги з плівкою: рослини зійде вже в березні, і зацвітуть в червні.

Сіємо запашний тютюн під зиму — неповторний аромат в саду без зайвих клопотів

Сіяти під зиму запашний тютюн краще домашніми насінням (якщо вдасться випросити у знайомих). Покупні насіння дуже погано сходить, часом з усього пакетика – від одного до декількох насіння. Їх краще посіяти на розсаду навесні, а восени зібрати насіння для підзимового посіву.

Посів можна здійснити простим розкиданням насіння по заздалегідь підготовленій поверхні грядки (краще, якщо земля вже злегка примерзла), можна навіть по першому снігу. З талими водами насіння потраплять в землю на потрібну глибину, і навесні дружно зійдуть. Тим, хто дуже боїться так сіяти, можна порадити присипати посіви тонким шаром перегною: вийде тепла мульча і хороша підживлення для рослин навесні. Але останнє зовсім не обов’язково.

Надалі тютюн буде давати рясний самосів. Але якщо теплої осені рослини зійдуть, зиму вони не переживуть. Тому якщо у вас так буде відбуватися, краще сіяти насіння під зиму самим, пізньої осені, а не сподіватися на самосів.

Доглядати за запашним тютюном не складно: рослина не вимагає частих рясних поливів, поливають його регулярно, але без застою вологи – у міру підсихання верхнього шару землі. Любить сонячні ділянки, але мириться і з півтінню.

Звичайна садова земля цілком влаштує запашний тютюн: йому не потрібні ні підживлення, ні попереднє добриво грунту. І лише особливо бідні, кам’янисті ґрунти можуть припасти йому не за смаком, але внесення органіки або 2-3 підживлення за сезон виправлять ситуацію.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *