Іноді больовий синдром неспроможна зняти ні терапевт, ні невролог. Підозрюють невралгію, радикуліт, все, що завгодно, тільки не герпес. А все тому, що до певного часу немає характерних висипів. Радимо також прочитати статтю про психоматику герпесу за цією адресою https://olgrad.kiev.ua/psixosomatika-gerpesu-na-gubax-genitalnogo-na-tili/.
Плутають з інфарктом
Іноді пацієнти з банальною герпесною інфекцією потрапляють до кардіології з підозрою на інфаркт. Справа в тому, що “обметало” губи – не єдиний симптом герпесу. Найчастіше він з’являється на тулубі. Оперізуючий біль у ділянці грудної клітки буває настільки виражений, що людина підозрює інфаркт і викликає «швидку». Проводять ЕКГ, інші кардіологічні дослідження та нічого не знаходять. Самі розумієте, оптимізму це не додає. Пацієнт починає підозрювати у себе різні хвороби, у тому числі онкологію.
Часто буває так: продуло під кондиціонером або щойно перехворів на застуду, і – на тобі: на тлі ослабленого імунітету організм атакує вірус герпесу. Уражаються нервові закінчення, виникає біль. І знову-таки без висипу. Тобто десь болить, а лікар не в змозі визначити, у чому причина.
Людина йде до дільничного терапевта, скаржиться на біль. А не тут було.
За аналізом крові та інших лабораторних досліджень вірус визначити неможливо – така його особливість. Поки що не пройде всі фази розвитку, не визначиться.
Лікар призначає спазмолітики, анальгетики, іноді дає направлення до невролога. Як ви розумієте, все марно. Доки не з’явиться висип, ніхто не зрозуміє, що це звичайний герпес і, відповідно, не направить до потрібного фахівця.
Метод виключення
– Якщо є біль і поки що немає яскраво вираженої клініки у вигляді висипань, здайте всі аналізи, які призначить терапевт. Ідіть за принципом виключення патологій. Якщо все спокійно, можна припустити герпесную інфекцію. Для цього, звичайно, лікар має бути досить досвідченим, з аналітичним складом розуму.
Взагалі, медицина така наука, яка багато в чому будується на припущеннях та припущеннях. Багато захворювань не лежать на поверхні і до них потрібно докопатися. Анамнез, спостереження – так і повинні збиратися дані по крихтах. І лише потім ставиться діагноз.
На щастя, на 3-5 добу висипання все ж таки з’являються. І тут уже будь-який лікар видихає: ну, все – герпес. Пацієнт нарешті доходить до дерматолога.
Лікар призначає спеціальні препарати від герпесних болів та противірусні засоби. Іноді лікування триває до місяця. Терапія спрямована на зміцнення імунітету та припинення розмноження вірусу. Цілком знищити герпес не вдається. Настільки він потужний у порівнянні навіть із нинішньою новою інфекцією. У мене були пацієнти, у яких на тлі герпесу, що виник, зникали інші віруси. Нічого дивного – виживає найсильніший – такий закон природи.
Тяжкі препарати
Противірусні препарати при герпесі я б назвала важкими для функції печінки. Іноді потрібне системне лікування з крапельницями. Профілактикою захворювання має бути зміцнення імунітету. Важливо не переохолоджуватися, одягатися за погодою, не носити в спеку синтетичний одяг, не виходити спітнілим на вітер і холод. Особливо це актуально для людей похилого віку – вони дуже люблять закутуватися.
Чи можна купити ліки в аптеці самому? У тому випадку, якщо висипання вже бували, і лікування лікарем було розписано і допомагало, то можна звернутися до провізору, придбати препарат і відразу почати застосовувати. Незважаючи на те, що щороку з’являються нові ліки, все одно група препаратів для лікування герпесу одна-єдина.
З народних методів я б нічого не стала радити, можливо, тільки за винятком тих засобів, які мають ефект, що підсушує.
Ускладнень у герпесних хворих зазвичай не буває. Однак треба враховувати, що інфекція здебільшого вражає імунодефіцитних людей. Тому особливо берегтися треба тим, хто приймає препарати, що пригнічують імунну систему. Всім іншим – добре харчуватися, більше рухатись, тобто вести здоровий спосіб життя.